A Váš názor?
Zrušit
1420
1195
Nechat být
Vstup do diskuse

Zákaz prodeje o svátcích

Zákon stanovil osm dnů v roce, kdy je nakupování tak velkým hříchem, že je třeba ho zakázat. Koho tím vlastně zákonodárce chrání, je záhadou. Omezeny jsou svoboda podnikání i možnosti spotřebitele. Omezováni jsou paradoxně i zaměstnanci prodejen, jejichž ochrana byla původním záměrem.
Absurdní regulace

K 1. 10. 2016 nabyl účinnosti zákon regulující prodejní dobu v maloobchodech a velkoobchodech o vybraných svátcích. Zákon vyjmenovává osm dnů v roce, kdy je prodej v prodejnách zakázán nebo omezen. Porušení zákazu se řeší jako správní delikt a pokuty se mohou vyšplhat na stovky tisíc.

Osvícený zákonodárce ví nejlépe, kdy je třeba odpočívat a ponořit se do hlubokého rozjímání, namísto povrchního nakupování a dalšího ryze materiálního lumpačení. Prostému lidu je třeba ukázat správnou cestu formou nařízení.

Pokud jste snad zvyklí snídat každé ráno čerstvě vypečené rohlíčky, máte o svátcích smůlu. Je třeba nakoupit do zásoby, a to zejména o Vánocích, kdy vaše oblíbená prodejna zavře na oba vánoční svátky a polovinu Štědrého dne.

Radují se zaměstnanci?

Zákonodárce měl samozřejmě na zřeteli také ochranu zaměstnanců. Prodavačky a prodavači či pokladní si o svátcích zaslouží stejnou míru odpočinku jako my ostatní. Místo, aby však škodolibě hleděli skrze prsty na lékaře a zdravotní personál, příslušníky bezpečnostních a záchranných sborů, lékárníky, řidiče hromadné dopravy nebo restauratéry, hoteliéry a všechny, kdo o svátcích chtějí nebo prostě potřebují pracovat, smutně vzpomínají na zmařenou příležitost přivydělat si něco navíc formou atraktivních příplatků za práci o svátcích.

Samozřejmě i z tohoto zákona existují výjimky. Prodejny do 200 m2 prodejní plochy, prodejny u čerpacích stanic, lékárny, prodejny ve zdravotnických zařízeních nebo prodejny v místech zvýšené koncentrace cestujících, všude tam se o svátcích prodávat smí. Není tohle tak trochu diskriminace? A velkých obchodníků nebo prodavaček v nádražním bufetu?

Tvrdíme, že stát nemá právo takto zasahovat do svobody podnikání ani omezovat spotřebitele. Obzvláště, když obchodníci i jejich zaměstnanci prodávat chtějí. Koho taková regulace chrání a komu pomáhá?

Problematiku upravuje zákon č. 223/2016 Sb. o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Navrhujeme úplné zrušení regulace.

Diskuse

 • Lukáš napsal:

  Určitě zákaz zrušit…
  Mělo by to být na svědomí zaměstnavatelů, jestli o svátcích nechat zavřeno nebo ne. Pokud chce stát chránit zaměstnance, měl by se CITELNĚ zvýšit příplatek za práci o svátcích… Dále práce o svátcích by neměla být zaměstnavatelem nařízena (vyjma bezpečnostních, zdravotních složek apod.)

  • Jch napsal:

   Přispěvatel nikdy nedělal v řetězci , jinak by věděl , že to nadnárodní – a nejen ty – i menší zaměstnavatelé dělají jinak / nucený výběr volna za svátek kdy se to hodí podniku ne zaměstnanci je lepší případ , proplacení ? Jen někde a částečně .. jsem pro ponechání . Je to tak v pořádku , i demokracie musí mít své mantinely . Dalo by se to rozvést hlouběji ?

   • Radim Janků napsal:

    Nejlepší volba je zrušit prodej o veškerých svátcích a přidat i neděle. Myslím, že není problém nakoupit kdykoliv přes týden Bývá otevřené dlouho a někde i nonstop. Lidé se stávají bohužel čím dál víc otroky svého zaměstnání. Neděle, potažmo sobota má být den odpočinku a relaxace. Mělo by fungovat podniků a institucí co nejmíň. To nejnutnější stačí.

   • Jiří Šimek napsal:

    Ano, plně souhlasím ponechat zavřeno o svátcích. Nadnárodní řetězce neberou žádné ohledy na zaměstnance.

  • Miroslav napsal:

   Schvaluji zakaz prodeje ve svatky a rozsiril bych to i na nedele.Jak je zvykem v civilizovanejsi casti Evropy. V Nemecku by si to zadny retezec nedovolil. A ve Francii by se stavkovalo. Nevsiml jsem si ze by napr LIDL v Nemecku protestoval, nebo krachoval. Svoboda podnikani ano, ale ne za kazdou cenu. Ze se nesmi naridit prace ve svatek??? Hmmmm… a jak to zajistit? Nepujdes na svatek? O.K. pan je potizista. Casem bude mit v praci problemy. To je bohuzel praxe. Duvod podnikani je maximalizace zisku. Proto kdyby to slo a lidi by nakupovali, tak by bylo otevreno NON-STOP.

   • Jiří napsal:

    S tím mohu jen souhlasit. Mám pocit, že taková česká specialita je dělat zákony jen napůl. Tím, že se zakazuje prodej jen o některých svátcích, vznesli zákonodárci do toho jen zmatek, spousta lidí ani neví zda ten konkrétní svátek je otevřeno nebo zavřeno. Jsem pro rozšíření zákazu na všechny svátky a také na neděle. Místo toho, lidé v neděli chodili do přírody, jdou courat po supermarketech. My Češi to komplikování máme asi v krvi, stejné to bylo, když se rozhodovalo, jestli budeme jezdit vlevo nebo vpravo.

   • Pepe napsal:

    Dělám v řetězci a zaměstnavatel dodržuje vše co se týče pracovní doby. Pokud chcete zavádět volné svátky a neděle tak to povede jen k propouštění zaměstnanců. Dělám krátký dlouhý týden každý 2 víkend mám volno. Za svátek si vyberu volno podle potřeby. Nevím proč bych měl sedět doma na zadku ve svátek. Když chci jít třeba do kina ale to má zavřeno protože je umístěno v komplexu s obchody. Až zavedete minimální mzdu jako mají v Německu tak si zavadejte zavírací dobou. Do teď je to jen o tom že nemohu pracovat a přicházím o prémie protože je zavřeno

 • JB napsal:

  Ta úprava není zrovna nejšikovnější, ale asi bych to neřešil a nechal, jak to je. Jako větší problém vidím, že v leckterém městě jsou dva nebo čtyři supermarkety vedle sebe, ale na mnoha vesnicích není obchod žádný, ani v pracovní dny, v lepším případě funguje aspoň předražený Vietnamec.

  • ixtliů napsal:

   Můžete si, pokud Vám onen obchod na vsi chybí, místo poučování si jej sám zřídit a ne kázat, kdy má kdo nemít otevřeno.Nic Vám do toho není. Já vám také nechodím poučovat Vaše rodinné příslučníky, co mají nedělat.

  • ixtlil napsal:

   Můžete si, pokud Vám onen obchod na vsi chybí, místo poučování si jej sám zřídit a ne kázat, kdy má kdo nemít otevřeno. Nic Vám do toho není. Já Vám také nechodím poučovat Vaše rodinné příslučníky, co mají kdy nedělat. Tak např. by mohl být vyroben zákaz, aby v pracovní dny byly zavřeny kostely, se stejnou logikou.

 • Marie Matoušková napsal:

  Nevidím jediný důvod pro zrušení zákona – či nařízení – o zákazu prodeje o svátcích.
  A to z toho důvodu, že ve všech okolních státech – Rakousko, Německo, Švýcarsko atd. je toto úplně normální!
  To jen u nás si cizí řetězce dovolily – se souhlasem státu – tuto zásadu porušovat a nyní se velice brání.
  Pro rodiny by měly být svátky důvodem pro pobyt v přírodě, na procházkách atd. – a ne „zaparkovat děti“ v obchoďácích a být tak bez starosti o to, připravit jim daleko zajímavější program.

  • Eva napsal:

   Pokud jsou rodiče takoví,tak stejně s dětmi nikam nepůjdou a nebudou řešit žádné procházky v přírodě a vymýšlet jim zábavu.Strčí děti do jejich pokojíčku,k televizi nebo počítači.

   • Jiří Šimek napsal:

    To není argument. Nechat zavřeno o svátkách – všechny okolní státy to mají .

  • Zuzana napsal:

   Pracuji v obchodě. Loni v srpnu – krásný, slunečný den odpoledne kolem 16. hodiny jsem byla svědkem povzdechu malé holčičky. Ta se obrátila ke své mamince s otázkou: „Mami, kdy už půjdme k vodě? Slibilas mi, že se dnes půjdeme koupat, vždyť už jsme nakoupili úplně všechno, potřebuješ další šaty?“

   • Jiří Šimek napsal:

    K tomu není třeba komentář. I ta malá holčička má víc rozumu než její matka!

  • Radek napsal:

   Kdo jste abyste mi určovali co mám nebo nemám dělat?! Je to snad mé rozhodnutí jestli půjdu do obchoďáku nebo budu dělat něco jiného…..

  • Pepe napsal:

   V Rakousku je normální mít 1500 euro plat.

 • Jiří napsal:

  Celý tento web je poněkud absurdní a neobjektivní, když si přisvojuje označovat nějaké předpisy jako absurdní. To je manipulace – názory na to, co je absurdní, se mohou lišit. Mám dojem, že web podporuje dávnou Klausovu myšlenku „Trh vyřeší vše“, kvůli níž se u nás tolik rozmnožili různí šmejdi a šmejdské praktiky. V případě prodeje o svátků by bylo dobré se inspirovat zeměmi jak Německo či Rakousko, kde tento zákaz je samozřejmý a nevšiml jsem si, že by tam byli kvůli tomu lidé nějak naštvaní a trpící.

  • Leos napsal:

   Souhlas, všichni si stěžují, jak je v Německu lépe atd, tak v Německu každou neděli musí být zavřeno, sobota je jenom dopoledne a pátek taky omezen, takže proč ne u nás! A prosím, nikdo se neohanej tě argumentem, že prodavačky chtějí do práce kvůli penězům, je to jenom lež a výmysl lidí, co nikdy v obchodě nedělali a neumí si vymyslet jinou zábavu než jít o svátcích nakupovat!!!

 • Libor Praus napsal:

  Jsem zásadně proti regulaci o svátcích nedělích a ostatních dnech volna. Je to na provozovatelích.

  • Daniel napsal:

   Já si myslím,že jsme lidi a nevolnictví a robota už dávno skončila.Teď to zavedli v Polsku a je to dobře.A workoholismus je nemoc,víte!

 • Jarda Šimík napsal:

  Jsem zásadně proti regulaci o svátcích nedělích a ostatních dnech volna. Je to na provozovatelích.

 • Michael napsal:

  obchody by měli byt zavřené i v neděli

 • Valsidal napsal:

  Je to u nás jako v Kocourkově. Nikdy nevím, který ten svátek je ten pravý a který ne. U nás nic nového, buď ať jsou zavřeny obchody ve všech svátcích, nebo ne. Stejně to vypadá se zákazem kouření.

 • Zuzana napsal:

  Jsem pro rozšíření zákazu prodeje na všechny svátky a neděle. Provozovatel totiž nikdy nezavře dobrovolně ve svátek, protože základem podnikání je tvorba zisku – a ten generuje jen otevřený obchod. Zaměstnanci jsou často nuceni docházet i do zavřených obchodů (můžete přeci dělat nějakou logistiku) anebo si musí hodiny, které neodpracovali v zavřený svátek, napracovat v jiný den. Ještě v roce 2016 jsme byli v práci na Štědrý den a pak znovu 26. prosince abychom stihli přecenit zboží do výprodejů a natěšení a odpočinutí zákazníci mohli hned po volnu o svátcích naběhnout a utrácet peníze, co dostali pod stromeček. Měli jsme celý jeden a půl dne volna. Loni to bylo maličko lepší, sice jsme byli na Štědrý den v práci a znovu se vraceli až 27. prosince, ale už ve čtyři ráno – abychom stihli přecenit alespoň to zboží, které bylo vystavené. Zboží ve skladech jsme přeceňovali večer po uzavření obchodu. A to pracuji pro řetězec, který je český, nikoli nadnárodní.
  Argument, že prodavačka si ráda přivydělá, že za práci ve svátek mám 100% příplatek, pochází od těch, kteří v obchodě nikdy nepracovali anebo nemají žádné koníčky, přátele nebo rodinu, se kterými by rádi trávili nějaký čas.

 • josef Krejčí napsal:

  Prodavačky si chtějí užívat volných víkendů s rodinou stejně jako ostatní lidé . Proto bych zakázal prodávat o všech svátcích i nedělích . Manželka pracuje u českého řetězce , žádné příplatky za svátky o kterých všichni hovoříte nemá …. Příprava akcí apod. je před a po pracovní době , taky zadarmo . Dnes , když je většina potravin trvanlivých si každý může nakoupit předem . V jiných vyspělých státech je taky zavřeno a ještě nikdo proto nezemřel hlady. Kdo trvá na nakupování o svátcích , tomu bych vše o 50 procent přidražil , aby mohl zaměstnavatel prodavačky lépe zaplatit . Kdo nikdy neprodával v jakémkoliv řetězci , neví o čem to je .

 • Vít napsal:

  Nechal bych zákaz platit jen o největších svátcích v roce – o vánocích, ať rodiny mohou zůstat pár dnů pohromadě. Ale ostatní jednodenní zákazy, navíc chaoticky zvolené, nic neřeší a jednoznačně bych je zrušil.

 • Jan Svoboda napsal:

  Zrušit zákaz prodeje a nechat otevírací dobu zcela na provozovateli.
  Ti, co chtějí tuto regulaci zneužívají média k tvrzení, že to chtějí zaměstnanci. Znám tak 10-15 prodavačů z velkých obchodů a ANI JEDEN TO NECHCE. CHTĚJÍ naopak hodiny navíc, aby si vydělali víc.
  Největšípodraz je, že „jejich“odbory, kterémají pár procent členů, ale ze zákona :zastupují VŠECHNY I NEČLENY, mediálně tvrdí, že VĚTŠINA zaměstnanců prý chce regulaci a zákaz !!!

 • Jan Svoboda napsal:

  …ještě dodávám, že politici a odbory v ČR lžou, že v zahraničí to prý už všude je regulované. Nyní ano, ale v Německu a ve Francii probíhá aktuálně velmi silný tlak na zrušení nebo alespoň výrazné změkčení, protože to brutálně omezuje obraty, potažmo výdělky a toto násilné vnucování „volna“ lidem vůbec nevedlo k nějakému výraznému zlepšení…

 • Tomas napsal:

  Popis návrhu na zrušení této regulace je zcela neobjektivní, zavádějící a účelově napsán jen s cílem vytvořit dojem, že na tomto zákoně není nic dobrého. Včetně dotazu na to koho chrání. Pokud si autor myslí, že nechrání zaměstnance, očividně nemá o této práci ani sebemenší tušení.
  Tento web mne zklamal, není objektivní a zcela demagoguje.
  Osobně jsem pro zavření obchodů ve všechny svátky i neděle. Ve všem se ohanime západem, tak proč jej nenasledovat také v tomhle?

 • Milda napsal:

  Otevřeno o svátcích bych nechal na rozhodnutí zaměstnavatele. Pracuji v obchodě 15 let a mohu zodpovědně sdělit, že zaměstnanci na jednu stranu na pracovní svátky nadávají, ale nechal bych skrytou kamerou natočit, jak jsou silně naštvaný, když na ně dobře placený svátek nevyjde. Peníze za svátek jsou milé, jsou jaksi navíc, za stejnou práci.
  Osobně chodím ve svátek pracovat rád. Oponentů bych se optal, zda jim nevadí práce ve svátek zaměstnanců v malých krámech pod 200 m2, dále všech jiných profesí v celém státě. To bychom ve svátek museli zavřít kina, hrady zámky, ZOO, benzinky a další a další. Tam zaměstnanci nemají rodiny a děti? Nevím, proč se všichni otírají o zaměstnance řetězců. Každý, kdo do obchodů řetězců nastupuje, ví předem, do čeho jde. Za mě svátky a neděle nechat otevřeno, v opačném případě zavřít vše, kromě nejnutnějších lékařských pohotovostí!

 • Roman napsal:

  Zákaz bych zrušil, jelikož se jedná o nesmyslný zásah do svobodného podnikání, kdy jedné straně podnikatelů (prodejny nad 200 m2) je zakázáno, aby mohli mít své prodejny otevřeny a jiným podnikatelům (prodejny do 200 m2) je to povoleno. Odůvodňuje se to tím, že občané naší země, případně návštěvníci z ciziny, jsou nesvéprávní a stát je musí chránit, aby ve stanovených svátcích nenavštěvovali nákupní centra a trávili čas s rodinou jinými aktivitami. Dále to odůvodňují tím, že zaměstnanci těchto velkých center budou moci zůstat doma s rodinami atd. Je to opravdu celé nesmysl, pokřivuje se podnikatelské prostředí. Zamysleme se, jaký je rozdíl nezi zaměstnanci prodejny s plochou do 200 m2 a nad 200 m2??? Žádný, ale jedny „chrání“ stát a druhé ne….

 • Rudla napsal:

  Autor (redakce) popisuje „absurditu“,že stát začal konečně chránit zaměstnance a i spotřebitele, přesně z pohledu dravého dávno překonaného kapitalismu, který považuje zaměstnance za výrobní prostředek, který má být rád, že může makat i o svátcích. Problémem je, že se slušná pravidla nastavují po 25 letech toho nenormálu a proto se z toho stává politikum a získávají se politické body u zblbnutých voličů. „Omezeny“ jsou svoboda podnikání (z tohoto pohledu by bylo potřeba zrušit i Zákoník práce, který taky omezuje „svobodu“ podnikání, daně a podobná omezení) a „svobody“ spotřebitele (dělat podnikateli radost, že může i o svátcích plnit kasu). Kde by zahraniční majitelé prodali prošlé výrobky, když u nich to o svátcích nejde. Rušit určitě ne, naopak rozšířit počet dnů, kdy budeme všichni osvobozeni od „svobody podnikání“ v podobě otevřených supermarketů.

 • Pavel Provaz napsal:

  Pokud znovu zavedeme prodej o svátcích, tak svátky nemusíme vyhlašovat. K čemu jinému nám jsou? Samozřejmě si připomeneme jejich význam, ale také slavíme odpočinkem. Kapitalista/podnikatel, kdyby mohl, tak bychom dělali 24 hodin denně 31 dní v měsíci. Peníze vpravo, peníze vlevo, peníze všude. To je jasné, ale takhle to nejde. Jsem naopak pro rozšíření na všechny státní svátky. Není argument, že zadlužení lidé chodí rádi, protože dostanou příplatek. Svátek je svátek.

 • Jaromír Kolda napsal:

  Zakázal bych nakupovat celý rok -svátky nesvátky, (lidé mají šetřit ) Práce ve službách je namáhavá , tak je třeba omezit i otvírací dobu u holiče nebo v hospodě ( co má kdo co ponocovat , jen pak dělá bordel po městě ) A nesmíme zapomenout na chudáky hasiče , policajty , vojáky , lidi v elektrárnách a lékaře v nemocnicích. ( proč by oni měli lopotit, když si prodavačky můžou užívat nařízené volno v lese nebo doma za pecí ) Už se moc těším až soudruzi odboráři v SRN nebo v Rakousku prolobují zákaz práce pro všechny a celý týden, proč jen prodavačky a o svátcích ?

 • Kateřina Sapíková napsal:

  Zákon je silně diskriminační. Jaký je rozdíl ve dvou prodejnách se stejným sortimentem, z nichž jedna má rozlohu 200 m2 a druhá 190 m2? Ta větší musí mít v určitý svátek zavřeno! Nákupní centra tak zůstávají otevřena, ale polovina prodejen v nich, je uzavřena, co je to za nesmysl? Proč je otevřeno ve Svátek práce 1.5., ale 8.5. je zavřeno? Je to paradox! Pokud chtěli zákonodárci udělat něco pro rodiny, měli doporučit zavřít všechny obchody jen o Vánocích a Velikonocích a ne někoho diskriminovat. Sami zákazníci jsou zmateni, kdy a kdo má zavřeno.

 • Lucie napsal:

  Jsem pro zachovani, nejlepe rozsirit i na ostatni svatky a nedele!

 • Lukáš Petráček napsal:

  Já zastánce zákazu prodeje prostě nechápu.
  Často argumentují tím, že svátek či neděle, má být časem pro rodinu. S tím naprosto souhlasím. Na rozdíl od takto argumentujících, na tom ale nestavím nutnost zavést zákaz prodeje. Že je Vaše i moje vnímání světa takové, že v neděli má člověk být s rodinou, ještě neznamená, že tento pohled na svět budu někomu nutit zákonem. Kdo Vám dal právo rozhodovat o životě jiných? Když do obchodu v neděli chodit nechcete, tak nechoďte. Když nás bude dost obchodům se nevyplatí mít otevřeno – problém vyřešen.

  Druhý nesmysl je přehnaná ochrana zaměstnance. Právě proto, že stát řeší prakticky vše za zaměstnance, nejsou Češi zvyklí se postavit sami za sebe a čekají, že to za ně udělá stát. Přeci není takový problém, při jednání o smlouvě říct, že ve svátek prostě dělat nebudete. Teď někdo vyrukuje s tím, že takového člověka provozovatel supermarketu nezaměstná a bude mít ve spoustě případů pravdu. Pak doporučuji hledat jinde, nebo na to kývnout. To už je na Vás. Podstatou ale je, že pokud se to má změnit, musejí to chtít lidé a říct si o to. Zaměstnanecké benefity různého typu taky nepřišly proto, že by je stát nařídil, ale protože po nich byla poptávka.

  Nemluvě o studentech a dalších lidech, kteří si o svátek rádi přivydělají. Takže jsme v situaci, kdy stovky tisíc, až miliony lidí – ti co by rádi pracovali o svátcích, ti co by rádi nakupovali o svátcích či ti co by rádi měli otevřeno o svátcích jsou omezováni, kvůli ochraně pár tisíc zaměstnanců supermarketů. To vše jen proto, že těch pár tisíc zaměstnanců dobrovolně a bez nátlaku podepsalo smlouvu – věděli tedy do čeho jdou a teď se jim to najednou nelíbí.

  Kdo ochrání zaměstnance benzinových pump? Budeme za chvíli argumentovat tím, že lidi by o svátcích a nedělích neměli jezdit autem? Fakt mi to hlava nebere.

 • Hoowooo napsal:

  Určitě nechat být a k tomu zakázat prodej o nedělích, tak jak je tomu ve vyspělých zemích!

 • Dagmar Hlávková napsal:

  Nepracovat v neděli – „a sedmý den odpočíval po své práci“ – a o svátcích – dříve byly jen církevní k oslavě svatých – je pozůstatek z doby kdy to věřícím NAŘÍDILA většinová CÍRKEV. Ve státech, kde je stále většina lidí věřících v Boha, by do obchodu lidi stejně nechodili. Mají jít do kostela, na pouť, modlit se k příslušnému svatému… . V jejich společnosti je ostuda nedodržovat církevní svátky. Místo modlení pracovat (prodavačky) nebo nakupovat (zákazníci).
  Ve své době měla shromáždění lidí v kostelech a svatých místech nezastupitelnou úlohu. Kázání kněze byl zdroj informací a kromě péče o domácí zvířata téměř nebyly práce, které by se nedaly odložit o jeden den.
  Dnes jsou úplně odlišné podmínky života a lpět na způsobech zavedených za jiných podmínek mi připadá neopodstatněné, navíc v naší zemi, kde je drtivá většina lidí nevěřící.
  Přála bych si, aby si lidé mohli svobodně a podle svých možností vybrat, kdy se věnovat rodině a kdy pracovat a kdy a jak se bavit. Dnešní podmínky to umožňují a regulace v této oblasti považuji za nadbytečné.

 • Pavla Tajanová napsal:

  Na rozdíl od šílených workoholiků je každý den, kdy nemusím do práce, pro mne velkou radostí. Rozšířila bych to na všechny státní svátky. Lidé neblbněte a zvolněte ten stres! Věnujte se rodině, blízkým a milovaným osobám. Užijte si to. Až zjistíte, že jste staří, tak už bude pozdě. Nenechejte se vydírat. Nenechejte se diskriminovat a vyhazovat z práce, protože nechcete dělat o svátky. Lidé to přežijí, když si nakoupí na den nebo dva dopředu. Na vesnicích je to tak odjakživa (v neděli tam koupíte jen pivo v hospodě) a nikdo na to neumřel :)

 • katerinamatesova napsal:

  Poslanec Nacher předložil návrh změny zákona, který uděluje výjimku ze zákazu prodeje velkoobchodům. Věříme, že tato první vlaštovka vedoucí k částečné úpravě zákona projde legislativním procesem úspěšně.

 • Hanny napsal:

  Muj nazor je ten ,ze zavrene obchody o svatcich je narodni ostuda , predevsim co se tyce turistu, hromadnych zajezdu a vyprav do nasi republiky, delala jsem pokladni i prodavacku vim o cem pisu, pri praci kratky dlouhy tyden nevim na co si stezuji, vsichni chteji hodne penez zadnou praci, prodavackam s detmi je vzdy umozneno aby na ne o svatcich vanocnich nevysla smena, navic odmitaji pracovat za 100% priplatek, je to o tom ze si nevazi prace, kdo pamatuje rok 2008 a 2009 asi vi o cem pisu.Pro me je nepochopitelne , ze hasici, lekari, ridici, pracovnici dalsich profesi do prace musi, prestoze maji praci narocnou a zodpovednou a prodavaci ne.Kde si maji ti co pracovat musi nakoupit, v soucasne dobe je trend ze zaviraji i cukrarny a Mc donald to uz me prijde pritazene za vlasy, obcerstveni pro ridice bez moznosti se najist a napit.Kdo schvalil zaviraci dobu o svatcich si zrejme neuvedomil, ze u nas podporuje nechut lidi pracovat a ze uz jich u nas je, nemam potrebu nakupovat o svatcich, no ulici jsem opustene, smutne a nepripominaji vanoce ani v nejmensim, mam pocit ze jsme se vratili do casu minulych akorat za vse platime 200 nasobne vic.Krasne vanoce vsem

 • backlinks anzeigen napsal:

  Is this a paid theme or did you customize it yourself?

  layanon9.xyz/seo-agentur-9e123

 • check this out napsal:

  I adore assembling useful information, this post has got me even more info!

  yduoclongan

 • www.sfgate.com/shopping/article/coach-outlet-sale-extended-by-one-day-15553376.php napsal:

  My relatives every time say that I am wasting my time here at net, except I know I am getting knowledge everyday by reading such fastidious articles.|

  http://www.sfgate.com/shopping/article/coach-outlet-sale-extended-by-one-day-15553376.php

 • situs judi bola no 1 di indonesia napsal:

  Wow that was odd. I just wrote an really long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say excellent blog!|

  http://www.idnbet168.com

 • Proposal Jobs napsal:

  magnificent points altogether, you simply won a new reader. What might you recommend about your submit that you just made some days ago? Any sure?|

  proposaljobs.com

 • 먹튀검증 napsal:

  What’s up, after reading this remarkable post i am too delighted to share my knowledge here with colleagues.|

  fastsportsmagazine.com

 • 툰코 napsal:

  Hi! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any tips?|

  fastsportsmagazine.com

 • 우리카지노 napsal:

  bookmarked!!, I like your website!|

  galaxycasino77.com

 • Genuine Parts napsal:

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great. I do not know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if you are not already ;) Cheers!|

  youcallme.io

 • 우리카지노 napsal:

  bookmarked!!, I love your website!|

  galaxycasino77.com

 • real doll napsal:

  Wow, fantastic weblog format! How long have you been blogging for? Also vital is definitely the fashion by which your real love doll will accept that which you required to do to carry her into your life.

Vstoupit do diskuse