Daň z nabytí nemovitosti

Za své ušetřené a řádně zdaněné peníze si kupující koupí nemovitost. Prodávající z prodeje odvede daň. Za co platí kupující daň z převodu nemovitosti?

A proč mu stát nevrátí částku daně, když kupující po čase nemovitost opět prodá? Vybere ji přeci znovu od dalšího kupujícího. Stát tak za jednu věc vybírá další a další nesmyslnou daň.

Diskuse

  • nacherp napsal:

    Dobrý den,
    Vámi popsaná tvrzení odpovídají skutečnosti. Podle stávající platné právní úpravy, uvedené v § 7 zákonného opatření Senátu č. 340/2013 Sb., o dani z nabytí nemovitých věcí, ve znění zákona č. 254/2016 Sb., je od daně z nabytí nemovitých věcí osvobozeno první úplatné nabytí vlastnického práva k jednotkám v bytových domech a stavbám rodinných domů při splnění dalších podmínek. Nabytí majetkového podílu v rodinném domě je předmětem daně (není osvobozeno od daně z nabytí nemovitých věcí).

    Patrik Nacher

Vstoupit do diskuse