Potravinové banky

Povinnost obchodů odevzdávat prošlé potraviny do sběrných míst je nesmysl.

Jsou s tím spojené neproduktivní náklady a ne zrovna malé. Co je nepoužitelné, má se zlikvidovat. Co je možné konzumovat, měly by prodejny nechat na dostupném vhodném místě k přímému odběru zdarma. Ti, co se živí „neziskovým“ přerozdělováním by měli svou dobrosrdečnost prokázat péčí o tato místa. Lidi by se nehrabali v kontejnerech.

Diskuse

 • Jan napsal:

  Česky řečeno blbost !!! Dejte poplatky za ČT a náíklady na činost všelijakých nezizkovek dotovaných státem na dříve tak zvané žebračenky (za 1.republiky vydávali se denně pro ten den na obecních úřadech,kdy současně měli tyto lidi v evidenci) za které si mohli pořídit čersvé jídlo.

  • Martin napsal:

   Jen aby vás humor nepřešel, až vaši práci zastane robot či AI… Řidiči, skladníci, pokladní, ale i bankovní úředníci, nižší ajťáci atp. to všechno během jednoho dvou desetiletí zmizí a co pak? Žebračenky?

 • katerinamatesova napsal:

  Oslovili jsme několik nezávislých organizací s dotazem k této problematice, a také instituce, které se zabývají rozdělováním potravin pro potřebné. Opakovaně se nám dostalo informací, že Potravinové banky fungují. Na základě nezávislých posouzení z více zdrojů s tímto tématem už nebudeme dále pracovat.

Vstoupit do diskuse