Vyjádření redakce – protikuřácký zákon

Nejvíce reakcí a podnětů jsme ihned po spuštění projektu obdrželi na tzv. protikuřácký zákon. Náš názor na tuto tématiku byl v odpovědích sdělen všem zasilatelům v následujícím znění:

Dobrý den,

za podnět děkujeme. Protikuřácký zákon je velmi kontroverzní, nicméně nepovažujeme jej za absurdní. Nechceme jej tedy zveřejňovat jako absurditu a vyvolávat o něm hlasování.
Aplikace zákona přinesla mnoho nových problémů a Patrik Nacher je jedním z poslanců, který (ač sám nekuřák) se snaží prosadit změny v zákoně, které by měly přispět k řešení těchto problémů. Nepřiklání se však ke zrušení samotného zákona, jehož primární cíl je v principu správný.

Informaci o návrhu změny najdete v rubrice: Co je nového.

Diskuse

  • Jiří Mráz napsal:

    Nesouhlasím s názvem „protikuřácký zákon“. To je přece zákon na ochranu dětí a nekuřáků v restauracích. Kdo chce kouřit, ať si kouří tam, kde to nikomu nevadí. Děti nejsou povinny čichat něčí smrad, navíc zdraví tolik škodlivý.

  • Lucie napsal:

    Ja sama velky nekurak, bych zakon tak jak je nenechala. Restaurace patri podnikatelům,kteri si mohou nastavit pravidla jaka chteji. Ja sama si mohu vybrat,kam pujdu. Naopak si nemohu vybrat,kdyz jsu po ulici pred restauraci, na zastavce (tam se vesele kouri a nikdo to nekontroluje) atd. Jsem pro urceni zon ci nejlepe kouricich „domku“ pro kuraky, aby nas ve veřejných prostorách neobtěžovali.

Vstoupit do diskuse