Novinky

dTest: České mobilní služby patří stále k nejdražším v Evropské unii

Průzkumy spotřebitelské organizace dTest opakovaně ukazují, že tarify českých mobilních operátorů patří v evropském srovnání k nejdražším, zejména v oblasti mobilních dat. Jaké mobilní služby a ceny nabízí sousedé ze zemí Evropské unie, kteří nám mohou být v této oblasti inspirací? dTest přichystal přehledné srovnání cen mobilních tarifů.

Projekt Deregulátor

15. března 2018 představí Patrik Nacher v kavárně Art & Coffee svůj nový projekt Deregulátor. Známý bojovník proti absurdním bankovním poplatkům, autor projektu bankovnipoplatky.com a ankety Nejabsurdnější bankovní poplatek, se tentokrát zaměřuje na absurdní a nesmyslné regulace v českém právu.

dTest: Za šizení do Vltavy aneb Jaké to bylo, když spotřebitele chránil panovník

Máslo nastavené lojem, tlučený pepř chlebovou kůrkou, sůl vápnem. Uhynulí lososi obarvení krví jiných ryb. Tak se u nás šidilo ve středověku. 15. březen je Světovým dnem spotřebitelských práv, který připomíná, že leccos z toho, co dnes považujeme za samozřejmost, je výdobytkem několika málo posledních let či desetiletí. Třeba to, že vadné zboží můžeme reklamovat. Kdo dříve chránil zákazníky a jaké tresty hrozily nepoctivým obchodníkům?

Regulace reklamy

Novela zákona o regulaci reklamy přenáší na šiřitele, tedy provozovatele média, které reklamu zveřejňuje, zodpovědnost za některé prvky samotného propagovaného produktu. Pozměňovací návrh k této novele poslanci v prvním čtení zamítli.

Protikuřácký zákon

Aplikace tzv. protikuřáckého zákona v praxi poukázala na mnohé problémy, které negativně ovlivňují jak podnikatelské, tak sociálně-společenské prostředí. Platná právní úprava se ukazuje jako nepřiměřeně přísná, proto přichází skupina poslanců s konkrétním návrhem na její zmírnění. Mezi poslanci podepsanými pod tímto návrhem je také Patrik Nacher.